Leona Vondrášková

Malířka, výtvarnice…

Kresba a ostatní výtvarné činnosti mne naplňují již řadu let, prakticky od dětství. Mé umělecké prvopočátky, lze-li to tak nazvat, se projevovaly jako doplňkové ilustrace, jakési vylepšení školních sešitů. Navštěvovala jsem různé umělecké  kroužky, kde jsem se věnovala nejen kresbě a malbě, ale i ostatním výtvarným technikám. Nejvíce mne zaujala keramika, což se projevilo i při volbě střední školy. Zvítězila Střední průmyslová škola keramická v Bechyni. Mým oborem bylo Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. Jedno ocenění mé práce přišlo již na škole, když byla má absolventská  práce (plastika) vybrána k umístění do venkovního areláu nemocnice v Písku.
Po dokončení studií jsem v oboru nepracovala, ale výtvarničině jsem se svým způsobem věnovala stále. Pracovala jsem ve firmě, zabývající se výrobou dekorací, designem a aranžováním. V následujícím zaměstnání jsem přicházela do kontaktu s výrobky z exotických dřevin, což mne inspirovalo k pokusům s dřevořezbou.
V posledních letech jsem si konečně našla čas i na umění. Nejprve jsem se věnovala kresbě tužkou a uhlem . Nyní se věnuji malbě pastelem olejovými barvami, kterou se snažím zdokonalovat .V tom mi pomohl i kurz malby s olejovými barvami pod vedením akademického malíře Jiřího Housky.

Velkou radost mi u dělala cena Inspirace 2020, kterou jsme dostali spolu Janem Hachranem.

 

Můj starý, již neaktualizovaný web na Webnode.
Máte nějaký dotaz? Napište mi.

cs Čeština‎
X